2012 Kış Okulları Programı açıklandı. HiDRA Başkanı Nilay Akça 2012 Hedeflerini Belirtti. DeHiDRA Yakında Canlı Yayınla Sitemizde. Kış Okulu "Bilimsel Çalışmanın Esasları" BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI. Bilimsel Dergilerimizden The Journal of Marine Education yayına hazırlanıyor.
ANA SAYFA      Bilimsel Calisma
Sayfayı YazdırSık kullanılanlara ekle

HİDRA KIŞ OKULU 2012 

BİLİMSEL ÇALIŞMANIN ESASLARI

21 - 29 OCAK 2012, ANTALYA

Hidrobiyolojik Araştırmalar Derneği (HİDRA) tarafından her yıl yaz okulu olarak düzenlenen “Bilimsel Çalışmanın Esasları”, 2012 yılında Kış Okulu olarak yapılacaktır.

21 - 29 Ocak 2012 tarihleri arasında ANTALYA’da gerçekleşecek olan HİDRA 2012 Kış Okulu, gerek içerik gerekse, uygulama şekli açısından sıradışı bir plan ve program çerçevesinde hazırlanan, kurgusu önceden belirlenmiş bir eğitimdir. Bu Kış Okulu’nu gerçekleştirmekteki öncelikli amacımız, bilimle bir şekilde uğraşan ya da uğraşmak isteyen genç bilim adamlarını bir araya getirmenin yanı sıra, daha nitelikli ve geniş görüşe sahip çalışmalar yapmalarını sağlamaya yönelik oturumlarla yön-eylem belirlemek ve kazandırmaktır. Bu nedenle, bir sivil toplum kuruluşu olan HİDRA’nın öncelikli hedefi, bilimsel çalışmalar yapmaktan çok, bilimsel çalışmaların ve anlayışın sonucunun toplum yaşantısındaki etkilerini etkin kılmaktır.

Akademik danışmanlığını Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim üyesi Doç. Dr. Emin Türkay KORGUN’un yapacağı, Bilimsel Çalışmanın Esasları konulu 2012 Kış Okulu ile; bilimsel düşünme yeteneği gelişmiş, sorunları ortaya koyabilen ve bu sorunları gidermeye yönelik yeni bakış açısı kazanmış ve bilgi üretebilen bireylerin oluşturulması amaçlanmaktadır. Aynı zamanda, HİDRA’nın ilerideki dönemlerde gerçekleştireceği bilimsel çalışmalar için alt yapı oluşturulması da hedeflenmektedir.

Üniversitelerin; yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin başvuru yapabilecekleri HİDRA 2012 Kış Okulu’nun katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlı tutulacaktır. Katılımcılar, Kış Okulu boyunca akademik danışmanlarımız, HİDRA eğitmenleri ve ülkemizdeki çeşitli üniversitelerden katılacak olan bilim adamları ile birlikte aynı ortamda bulunacak ve “Bilimsel Çalışmanın Esasları”nı hem eğlenerek hem de keşfederek öğrenecekler.

Tüm katılımcılar, dans ederek iletişimin temeline uzanıp, dans ile bilimsel çalışmalar arasındaki bağı keşfedecekler. Kış Okulu boyunca ayrıca, özel bir sinema seansıyla işlenen konular pekiştirilip, bilimsel çalışmaya yönelik bilgi birleştirmesinde bulunacaklar. Bir taraftan masallarla aslında anlatılmak istenenin ne olduğunu ve ilk masalcıların özelliklerini anlayıp, varyant oturumlarla gün içinde anlatılan temel aktarımlar pekiştirilirken diğer taraftan bilimsel bir çalışma gerçekleştirerek tüm Kış Okulu boyunca sürecek olan teorik aktarımları pratiğe dökme fırsatı elde edecekler. 72 saatlik dopdolu ama sıkıcı olmayan, eğlenceli ama aynı zamanda öğretici de olan Kış Okulu’muzda tüm katılımcılar, Antalya’nın eşsiz güzelliklerinin keyfini çıkarırken, bilimsel yapabilirliklerine sağlam bir temel de oluşturmuş olacaklar.

Sonunda başarılı olan katılımcıların sertifika alacakları ve ayrıca HİDRA’nın gerçekleştireceği diğer çalışmaları için kredi kazanacakları Kış Okulu’na başvurular, 10 Ekim 2011 tarihinden itibaren internet üzerinden yapılacaktır. HİDRA 2012 Kış Okulu’na katılmak isteyen adayların www.hidra.org.tr adresinde yayınlanacak olan başvuru formunu doldurup hidra@hidra.org.tr adresine göndermeleri yeterlidir. 

HİDRA 2012 Kış Okulu’nun son başvuru tarihi 10 Ocak 2012’dir. Titiz bir inceleme sonucunda seçilecek olan adayların listesi 12 Ocak 2012 tarihinde internet sitemizden duyurulacaktır.

21 – 29 Ocak 2012 tarihleri arasında, Antalya’da gerçekleştireceğimiz HİDRA 2012 Kış Okulu’muza, bilim ile uğraşan ya da uğraşmak isteyen herkesi bekliyoruz.

Kış Okulu Programı

HİDRA 2012 Kış Okulu “Bilimsel Çalışmanın Esasları” programı süresince; 40 saat Bilgi Aktarım Oturumları, 8 saat Tamamlayıcı Oturumlar, 6 saat Aktif Enlemli Çalışma, 6 saat Varyant Oturumları, 8 saat, Aktivite ve 4 saat Dans oturumları gerçekleştirilecektir. 

Kış Okulu için başvurular, 10 Ekim 2011 tarihinden itibaren 1 Ocak 2012 tarihine kadar gerçekleştirilebilecektir. Kış Okulu, 12 katılımcı ile sınırlıdır. Başvurular, internet üzerinden gerçekleştirilecektir.

ÜCRET VE BURS

HİDRA 2012 KIŞ OKULU Bilimsel Çalışmanın Esasları programının katılım ücreti hakkında bilgi almak için elanuryiilmaz@yahoo.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

HİDRA 2012 Kış Okulu “Bilimsel Çalışmanın Esasları” programı için; katılımcıların, konaklama, yemek, katılım ücreti gibi giderleri için çeşitli burs olanakları bulunmaktadır. (bakınız: Başvuru Formu)

PROGRAM ve ESASLAR

BAŞVURU FORMU


 
 
 
 
 
 
     
 
 
  
 
 
   
 
  
 

 

 
 
  
FAALİYET TAKVİMİ 
 
 CANLI İZLE
DeHiDRA Görevde
 
SIK SORULANLAR

 
 
HiDRA Journal of Mediterranean Hydrobiolgy (HidJMed)
Scientific Journal of Marine Biology articles
Altyapı ONTEK