2012 Kış Okulları Programı açıklandı. HiDRA Başkanı Nilay Akça 2012 Hedeflerini Belirtti. DeHiDRA Yakında Canlı Yayınla Sitemizde. Kış Okulu "Bilimsel Çalışmanın Esasları" BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI. Bilimsel Dergilerimizden The Journal of Marine Education yayına hazırlanıyor.
ANA SAYFA      SSS
Sayfayı YazdırSık kullanılanlara ekle
SIK SORULAN SORULAR

  • HiDRA'ya üye olmak için mutlaka biyoloji veya deniz biyolojisi ile ilgili bir alanda çalışıyor olmak gerekli mi?

  • HiDRA'ya internet üzerinden üye olabilir miyim?


  • HiDRA üyesi olmak için gereken şartlar nelerdir?

  • HiDRA Eğitimlerine nasıl katılabilirim?
  • HiDRA Eğitimlerinin bir sırası var mı?  • HiDRA Faaliyetinde yer almak için mutlaka üye olmak gerekiyor mu?


  • HİDRA sadece bilimsel çalışmalar mı yapıyor?   
 
YANITLAR
 
Kesinlikle HAYIR. Her türlü meslek ve ilgi alanından kişiler HiDRA üyesi olabilir.
 
 
 
 
Ne yazık ki bu mümkün değildir?
 
 
 
Dernekler Kanunu'nun belirttiği şartlara sahip olmak dışında, Hidra, genellikle davet ve referansla üye kabul etmektedir. Bu davetler, çoklukla, faaliyet veya projelere katılan kişilere yapılmaktadır. Öte yandan, üye olma isteğini belirten ilgili kişilerin bu isteklerini belirttikleri mektupları, Yönetim Kurulu tarafından dikkate alınmaktadır. Bunun dışında özel bir başvuru işlemi yoktur.
 
 
HiDRA Eğitimleri, internet sitesinde sürekli güncellenerek yayınlanmaktadır. Eğitim katılım başvuruları bu yayınlarda verilen başvuru formların doldurulması sonrasındaki değerlendirme ile olmaktadır.
 
 
 
Temel olarak vardır. Örneğin Herhangi bir yaz okulu ve/veya kış okulu eğitimi görmeksizin EGS eğitimine katılmak mümkün değildir.
 
 
Bu faaliyete bağlı olarak değişmektedir. HiDRA Eğitimlerinde, eğitmen veya diğer ilgili görevlerde bulunmak için üye olmak ve/veya HiDRA EGS eğitimi görmüş olmak gerekmektedir. Bazı projelerde yer alan katılımcılardan bu şart beklenmez.
 
 
Aksine, HİDRA bir STK olarak bilimsel çalışma yapmaz, ancak bilimsel çalışmalara destek verir ve projeler üretebilir. Bilimsel çalışmalar, enstitülere ait bir davranıştır. HİDRA enstitüsel gelişimini ayrı bir başlık altında sürdürecektir.

 
 
  
FAALİYET TAKVİMİ 
 
 CANLI İZLE
DeHiDRA Görevde
 
SIK SORULANLAR

 
 
HiDRA Journal of Mediterranean Hydrobiolgy (HidJMed)
Scientific Journal of Marine Biology articles
Altyapı ONTEK