2012 Kış Okulları Programı açıklandı. HiDRA Başkanı Nilay Akça 2012 Hedeflerini Belirtti. DeHiDRA Yakında Canlı Yayınla Sitemizde. Kış Okulu "Bilimsel Çalışmanın Esasları" BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI. Bilimsel Dergilerimizden The Journal of Marine Education yayına hazırlanıyor.
ANA SAYFA      Yaz Okulu 2010
Sayfayı YazdırSık kullanılanlara ekle
 
HİDRA YAZ OKULU 2010 - DATÇA
 
14-19 Haziran 2010 tarihleri arasında, Datça’da, Algı-Yargı-Vargı başlığında "Bilimsel Çalışmanın Esasları" konulu bir yaz okulu düzenlendi.

Özenle kurgulanmış ve amacına ulaşabilmesi için son derece ciddi bir programa sahip olan yaz okulumuz; lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinden oluşan 16 katılımcı eşliğinde gerçekleşti.

Meydan okuyucu akademik ortamlarda, bir yer bulmaya ve ideallerini gerçekleştirmeye çalışan bilim insanı adaylarının; bilgi, beceri ve bütün diğer yapabilirliklerini sürekli arttırmaları gereği kaçınılmaz olmasından dolayı, katılımcılarına kendilerini farklı kılacakları, farkındalıklarını arttıracakları bir ortam sağlandı. Dolayısıyla 15 günlük yaz okulumuz sürecinde katılımcılar, bilimsel çalışmanın esaslarını, teorik ve pratik anlamda edinmelerinin yanı sıra, Datça’da eşsiz bir ortamda, keyifli etkinliklerle paylaşımlarını arttırdılar.

HİDRA Yaz Okulu eğitim programı algoritmik olarak hazırlandı. Yaz okulu sürecinde program kapsamında, ortalama 48 saat Bilgi Aktarım Oturumları, 16 saat Aktif Enlemli Çalışma, 12 saat Varyant Oturumları, 8 saat Aktivite, 2 saat Etüt, 7 saat Atık Zaman Kullanımı, 5 saat Dans, 7 saat Tamamlayıcı Oturumlar, 13 saat Bilgi Üretimi Oturumu, 5 saat Saha Çalışması uygulandı.

Eğitmenler:

Dr. Murat Bilecenoğlu (BIL)
Dr. Alev Banu Beköz (CXB)
Dr. M. Baki Yokeş (YBK)
Dr. Üner Beköz (BEX)
Nilay Akça (NAK)
Elanur Yılmaz (ELY)
Suna Tüzün (TNT)
Sinem Kalem (SAM)

 


 
 
  
FAALİYET TAKVİMİ 
 
 CANLI İZLE
DeHiDRA Görevde
 
SIK SORULANLAR

 
 
HiDRA Journal of Mediterranean Hydrobiolgy (HidJMed)
Scientific Journal of Marine Biology articles
Altyapı ONTEK