2012 Kış Okulları Programı açıklandı. HiDRA Başkanı Nilay Akça 2012 Hedeflerini Belirtti. DeHiDRA Yakında Canlı Yayınla Sitemizde. Kış Okulu "Bilimsel Çalışmanın Esasları" BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI. Bilimsel Dergilerimizden The Journal of Marine Education yayına hazırlanıyor.
ANA SAYFA      Yaz Okulu 2011
Sayfayı YazdırSık kullanılanlara ekle
HiDRA YAZ OKULU 2011 - DATÇA
09-20 Temmuz 2011 tarihleri arasında Datça'da gerçekleştirilen ve 11 katılımcı ile başlayan HİDRA Yaz Okulu 2011, 9 katılımcı ile, başarıyla tamamlandı.
Tüm yaz okulu süresince, bilimsel çalışmanın esaslarına yönelik teorik bilgilerle donanan katılımcılar, edindikleri bilgileri; X-Dağı, Moon, Replikas gibi aktif uygulamalarla pekiştirirken, Dans eşliğinde iletişimin temelini kavrayıp, yapmış oldukları saha çalışmasında, bu edinimleri kullandılar.
Yaz Okulu kapsamında tüm katılımcılar, gerçekleştirdikleri bilimsel çalışmanın ürünü olan makalelerini yazmış ve bunu diğer katılımcılara sundular.
Eğitim programı algoritmik olarak hazırlanan HİDRA Yaz Okulu kapsamında; ortalama 48 saat Bilgi Aktarım Oturumları, 16 saat Aktif Enlemli Çalışma, 8 saat Varyant Oturumları, 7 saat Aktivite, 7 saat Atık Zaman Kullanımı, 5 saat Dans, 7 saat Tamamlayıcı Oturumlar, 13 saat Bilgi Üretimi Oturumu, 5 saat Saha Çalışması uygulandı.

HiDRA 2011 Yaz Okulu'nun planlandığı şekilde gerçekleşmesinde bilgilerini, emeklerini ve üstün özverilerini esirgemeyen değerli eğitmenlerimiz Dr. Melikşah Ertem'e, Dr. Emin Korgun'a, Dr. Alev Banu Beköz'e, Dr. Üner Beköz'e, Elanur Yılmaz'a, Nilay Akça'ya, Suna Tüzün'e, Sera Beköz'e ve Mert Peker'e; tüm kamp süresi boyunca birbirinden lezzetli yemeklerin hazırlanmasında enerjilerini harcayan Hüseyin Tüzün'e, Deniz Aktuğ'a ve Jale Göktekin'e; tüm kamp boyunca fotoğraf ve video çekimleriyle her anımızı kaydeden Nedim Tüzün'e sonsuz teşekkürler. 

 


 
 
  
FAALİYET TAKVİMİ 
 
 CANLI İZLE
DeHiDRA Görevde
 
SIK SORULANLAR

 
 
HiDRA Journal of Mediterranean Hydrobiolgy (HidJMed)
Scientific Journal of Marine Biology articles
Altyapı ONTEK