2012 Kış Okulları Programı açıklandı. HiDRA Başkanı Nilay Akça 2012 Hedeflerini Belirtti. DeHiDRA Yakında Canlı Yayınla Sitemizde. Kış Okulu "Bilimsel Çalışmanın Esasları" BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI. Bilimsel Dergilerimizden The Journal of Marine Education yayına hazırlanıyor.
ANA SAYFA      akcakonusma
Sayfayı YazdırSık kullanılanlara ekle
HiDRA Başkanı Nilay Akça'nın, 2010-2011 Faaliyetini Değerlendirmesi ve 2012 Planı

Alt Yapımızı Hızla Oluşturuyoruz. 
Şimdi, Asıl Hedeflerimize 
Odaklanma Zamanı...

Değerli Arkadaşlarım,

HİDRA, gerçekleşen çalışmalarında pek çok farklı lise, üniversite ve kurumlardan kişilerle bir araya gelmiştir. Standartları belli, her biri bir öncekinden daha başarılı işler yapmaktadır ve yapmaya devem edecektir.
İki yıldan beri düzenlediği Bilimsel Çalışmanın Esasları konulu yaz okulları ile hem temelden farkındalık oluşturacak bir eğitsel faaliyet yapmış hem de bu temel konuyu bir felsefe olarak benimseyecek ve aynı söylemde önemli işler yapacak kişilerin aklını bükmüştür.  
Bundan sonra da, organize edeceği Kış Okulu, Yaz Okulu, Eğitmen Geliştirme Seminerleri gibi çalışmalarına hızla devam edecektir.  

Bu çalışmaların yanında bilginin paylaşılacağı ortamlar yaratan kongreler organize etmekte, bilimsel çalışmalara destek vermektedir. Yapılan ve yapılacak faaliyet planları ile üreten insanlardan oluşan alt yapısını hızla oluşturmaktadır. Kısa vadede, bu alt yapı ile kendi fikir üreten, başkalarınca üretilen fikirlerin hayata geçmesine aracılık yapan, bir üretim ortaya koyma çalışmalarına destek veren ve kendi de üretimler ortaya koyan, bir kurum haline gelmesine yönelik büyük hedeflerine odaklanma zamanı gelmiştir. 
Nilay Akça Kimdir?

1986 yılında İstanbul’da doğdu. Orta Öğretimini Gölcük Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümünde lisans eğitimine başladı. Üniversite’nin ilk yıllarında sualtı ile ilgilenmeye ve dalış eğitimleri alarak sualtında çalışabilecek donanımlarını arttırma uğraşına girdi. Deniz Biyolojisi üzerine duyduğu ilgiye yönelik olarak lisansüstü eğitimini şekillendirdi. Adnan Menderes Üniversitesi, Fen Fakültesi, Biyoloji Bölümü, Hidrobiyoloji Anabilim Dalı’nda, Marmaris Boncuk Koyu’nda bulunan kum köpekbalıklarının biyoekolojilerine yönelik sualtı gözlemleri konulu yüksek lisans çalışmasını tamamladı. Şuan, İstanbul Üniversitesi, Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü’nde, Denizel Çevre Departmanı’nda doktora eğitimine devam etmekte ve Hidrobiyolojik Araştırmalar Derneği (HİDRA)’nin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. 
 
  
FAALİYET TAKVİMİ 
 
 CANLI İZLE
DeHiDRA Görevde
 
SIK SORULANLAR

 
 
HiDRA Journal of Mediterranean Hydrobiolgy (HidJMed)
Scientific Journal of Marine Biology articles
Altyapı ONTEK